Ozon Tedavisi Ankara

Duçe Ozon Tedavisi Ankara; ozon üç oksijen atomundan oluşan renksiz bir gazdır. Vücudun alımını ve oksijen kullanımını iyileştirmek ve bağışıklık sistemini harekete geçirmek için alternatif bir terapi olarak kullanılır.

Tıpta, ozon tedavisi, bakterileri, virüsleri, mantarları, maya ve protozoa etkilerini sınırlayarak hastalıkları dezenfekte etmek ve tedavi etmek için kullanılır.

Bu yazıda, ozon tedavisinin kullanımları ve yararları ile yan etkileri hakkında bilgi edinin.

Ozon tedavisi nedir?

Ozon terapisi, üç oksijen atomundan oluşan renksiz bir gaz olan ozon kullanır.

Bazı araştırmacılar , ozonun terapötik etkilere sahip olduğuna ve tedavinin 150 yıldan fazla süredir çalışıldığına ve kullanıldığına inanmaktadır.

Dünyanın stratosferinde bir ozon tabakası bulunur. Başlıca amacı, dünyayı güneşin ultraviyole ışınımından korumaktır.

Tıpta, ozon tedavisi, etrafındaki alanı dezenfekte ederek, vücudun alımını ve oksijen kullanımını artırarak ve bağışıklık sistemini harekete geçirerek koşulları dezenfekte etmek ve tedavi etmek için kullanılır.

Bir tıbbi tedavi olarak bir gaz kullanmak olağandışıdır, bu yüzden kullanılan özel teknikler vardır. Ozon solunduğunda da zehirli olabilir.

Ozon Tedavisi Uygulama Metodları

Majör Uygulama : Bu uygulamada hijyenik ortamda damardan alınan 50-200ml kan ozon ile karıştırılarak kişiye geri verilmektedir. Bu yöntem Ozon Terapinin ana tedavi şeklini oluşturur. Genellikle 2’şer gün arayla haftada 2 kere en az 10 – 12 olacak şekilde protokol belirlenir ve uygulanır. Diğer tedavi yöntemleri ile desteklenebilir.

Majör Uygulamada kullanılan malzemeler hem hijyen hem de ozon gazının kana tam anlamıyla karışması açısından çok önemlidir. Merkezimizde Dr.Hansler Ozonosan Vakumlu Cam Şişe kullanılmaktadır. Bu malzeme şu anda kullanılan en üst seviyede etkili  cam şişelerdir çünkü ozonun kırmızı ve beyaz kan hücreleriyle daha geniş yüzeyde etkili bir şekilde karışımını sağlamaktadır. 

Minör Uygulama : Kişiden alınan 2-5 cc kan, belirlenmiş dozda ozonla karıştırılarak kas içine enjekte edilmesidir. Bu yöntem doktorun belirleyeceği program çerçevesinde majör uygulama ile birlikte haftada 1 kez olmak üzere toplam 5 seans uygulanır.

Kas İskelet Sistemi Uygulamaları : Özellikle fizik tedavi alan hastaların tedavi süreçlerini desteklemek amacıyla planlanan kas iskelet sistemi uygulamaları, diz eklemi başta olmak üzere, kalça, omuz, ayak bileği ve diğer periferik eklemlere direkt ozon gazı verilmesi işlemidir.

Lokal Uygulamalar : Ozon gazı uygulaması doktorun belirleyeceği program çerçevesinde yumuşak dokulara, eklem içine ve çevresine, yara yerine ve çevresine de lokal olarak  uygulanmasıdır.

Ozon Tedavisi Ankara Merkezi Hastalarına Hizmet Vermektedir. DU-ÇE Ankara Ozon tedavilerini Ankara’da merkezinde uygulamaktadır.

 

 

Search

+
Görüşmeyi Başlat
1
DU-ÇE
DU-ÇE