2007 yılında hizmete açılan Özel DU-ÇE Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, modern tıbbın gerektirdiği tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon donanımı ve yeni tedavi yaklaşımları ile Ankara’nın en kapsamlı merkezleri arasındadır.
Merkezimizin ilk hedefi olan hasta sağlığı ve memnuniyetine ulaşmak amacıyla modern tıbbın tüm olanakları ile ekibimizin bilgi ve tecrübeleri hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır. Merkezimizde 2 tam zamanlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Hekimi, 7 Fizyoterapist, 5 Fizik Tedavi Teknikeri ve 2 Hemşire görev almaktadır.
Merkezimize başvuran her hasta Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman doktorlarımız tarafından değerlendirilmekte, gerekirse laboratuvar (kan, idrar vb.) ve görüntüleme (direkt grafi, ultrasonografi, tomografi, MR) tetkikleri yaptırıldıktan sonra teşhisine yönelik tedavi programı planlanmaktadır. Planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uygulamaları, Merkezimizde bulunan Fizik Tedavi cihazlarıyla ve deneyimli fizyoterapistlerimiz tarafından yapılmaktadır. Hastalar tedavi süresince yakından izlenmekte, tedaviye yanıtları kontrol edilmekte, gerekirse tedavi programında değişiklikler yapılmaktadır. Tüm hastalarımız tedavi sonunda kendi doktorları tarafından yeniden muayene edilmekte; tedavi süreci ve tedavi sonrası ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgilendirilmektedir.
Kas-iskelet sistemi hastalıklarında ilaç tedavisi, egzersizler, fizik tedavi ve rehabilitasyon yerinde ve zamanında uygulanırsa hastalıkların tedavisi yapılabilir ve kronikleşmesiönlenebilir. Ağrı bir hastalığın ilk alarmı olabileceği için, ağrılı hastada ağrıya yönelik tedaviden önce nedenin saptanması önemlidir.
Özel DU-ÇE Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hafta içi 08:30 – 18.00, Cumartesi günleri ise  08:30 – 13:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.