PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi

Güçsüz saçlar ve saç kaybı her iki cinsi olumsuz etkileyen bir durumdur. Günlük 100-150 telden fazla saç kaybı olması ciddiye alınmalı ve mevcut tedavi yöntemleri değerlenmelidir.

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi var olan fakat uzamayan, saç boyası, fön gibi uygulamalar ya da herhangi bir nedenden (hormonel, genetik, dermatolojik, psikolojik, vb)  dolayı güçsüz kalan saçlar için geliştirilen bir tedavi yöntemidir. 

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. Toplamda 10-15’er gün ara ile 3 seans uygulama yapılması önerilmektedir. Tedavi sırasında PRP dışında farklı vitaminler ve enzimler içeren hazır kokteyl ile yapılan Mezoterapi uygulamaları da önerilir.

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisi, kişinin kendi kanından elde edilen trombositler ile yapıldığından herhangi bir alerji riski taşımamaktadır. İşlem sonrasında kişi kişi rutin hayatına devam etmektedir.

PRP ile Saç Dökülmesi Tedavisinin Avantajları

Saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olan ve temelinde doku yenilenmesi prensibi yatan PRP tedavisi ile başarılı ve etkin sonuçlar elde edilebilmektedir. PRP, saçı dökülmelere karşı korurken canlılığını arttırır, saçın büyümesini teşvik eder, uyuyan saç köklerini canlandırır, kalınlaştırır ve yeni saçların büyümesini sağlamak için kıl köklerini teşvik eder.